Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Mentat verze 2005

Mentat je grafický interaktivní pre a postprocesor pro konečnoprvkový systém MARC, který je určen převážně pro řešení nelineárních úloh včetně automatického kontaktu 3D těles. Preprocesor je schopen načíst geometrii z ruzných CAD formátů nebo ji vytvořit interaktivně pomocí geometrických entit. Mentat je vybaven automatickým generátorem sítě pro plochy (trojuhelníkové nebo čtyřúhelníkové prvky) a objemy (čtyřstěny). Postprocesor zobrazuje výsledky ve formě barevných map, grafů, animovaných obrázků apod.

Program je možné spustit ze stanic dub.civ.cvut.cz, gingo.civ.cvut.cz, sekvoj.civ.cvut.cz, které jsou v naší grafické laboratoři. Aplikace se spouští pomocí /APPS/MARC2005/mentat2005/bin/mentat.

Informace pro uživatele s vyšším oprávněním:

Licence, která platí do 5. ledna 2006, umožňuje tři aktivace. Licenční server je jilm.civ.cvut.cz. V případě, že mentat nelze spustit (hlásí security error, či něco podobného), zkontrolujete, zda na jilmu beží (pomocí ps -ef):

/APPS/MARC2005/flexlm/irix/lmgrd -c /APPS/MARC2005/licenses/license.dat

..., případně i bez těch cest, hlavně tam musí být ''lmgrd''. Pokud to neběží, je nutné to spustit. Pod vámi, s uvedenou cestou, jak je nahoře.

Pro novější aplikace vyzkoušejte, které licence běží pod uživatelem ''usrlic''. Pokud daná licence neběží, je nutné ji spustit. Pokud jsou stále problémy, dejte vědět na sgi@civ.cvut.cz.

Když se nalogujete na některou ze stanic, zkontrolujte, zda už tam mentat neběží, pokud ano, zkuste druhou, ať je výpočet rychlejší.

Instalovaný software