Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

EnSight Gold verze 7.1.1

Softwarový balík Ensight Gold ve verzi 7.1.1 je určen k vizualizaci dat, podobně jako systém AVS/Express. V současné době je již zastaralý a proto prosím použijte novější verzi EnSight 8.0.

Spustění aplikace

Aplikace beží na všech SGI strojích v naší grafické laboratoři. Spuštění se provede následovně:

Licence

Máme jednu plovoucí licenci, kterou lze využít z jakéhokoli SGI v našem výpočetním centru. Trvání licence je do konce roku 2001.

Problémy s licenčním serverem

jilm.civ.cvut.cz je licenční server, na kterém beží daemon, který kontroluje, zda je spuštěna v jedné chvíli pouze jedna instance této aplikace. Pokud daemon neběží, aplikaci nelze spustit.

Pokud se vám tedy aplikace nerozběhne, ověřte si (ze stejného terminálu, kde jste si nastavili proměnné pomocí 1. příkazu z těch dvou nahoře), zda není licence již vyčerpána:

	$ /usr/local/ensight71/license/slimd_status

Jestli vám ukáže, že ,,1 out of 1'' je použita, tak tuto aplikaci již má někdo spuštěnu a není ji možné spustit podruhé. To není chyba, ale fakt, ze vlastníme pouze jednu licenci.

V případě, že slimd_status oznámí chybu ve spojení, zkontrolujte prosím, zda na jilmu licenční server vůbec beží:

	$ ps -ef | grep slimd

Pokud se nevypíše řádka, která by měla obsahovat něco jako:

	/usr/local/ensight71/machines/sgi_6.5_n32/
        slimd -b 1200 -d /usr/local/ensight71

...tak licenční server neběží. V takovém případě zkuste spustit:

	$ /etc/init.d/ensightLic start

Poznámky ke vzdálenému spouštění

Je to značně pomalé. Pokud používáte SSH, nastavte si explicitně proměnnou DISPLAY na váš počítač, protože jinak to bude extrémně pomalé. Lepší je si Ensigh nainstalovat lokálně (CD zapůjčíme) a využívat plovoucí licenci z našeho licenčního serveru - pokud o to máte zájem, dejte vědět.

CEI/EnSight