Informace Fórum Stav sítě ČVUT IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Rychlý úvod do AVS (Advanced Visual Systems)

Úvod: AVS je system pro vědeckotechnickou vizualizaci. Jednoduše řečeno: grafický systém pro zobrazování naměřených hodnot (bud formou grafu nebo bitmapového obrázku). K tomuto účelu je AVS vybaven širokou škálou modulů, pro zpracováni a zobrazení dat. Z těchto modulů se sestaví aplikační program do formy grafu (sítě), který pak čte, zpracovává a zobrazuje data. V následujícím odstavci jsou popsány tři nejdůležitější zobrazovací moduly.

Data Viewers (Zobrazovače)

Image Viewer Interaktivní nástroj pro zobrazování, manipulování a modifikování obrázku. Zkuste si pomocí položky "Read Image" načist libovolný obrázek z adresáře 'image/' a pokuste se ho modifikovat. Přepínače "Images", "Views" atd. slouži k přepínání submenu pro modifikaci.

Graph Viewer

Interaktivní možnost zobrazování grafů závislých na jedné nebo dvou proměných. Zkuste si pomocí položky "Read ASCII file" načíst libovolný graf z adresáře 'graph/'. Pro ukazku obrysoveho grafu pouzijte soubor 'sine.dat' a v nabidce "Data Format" zvolte "Plot as Contour Data". Zobrazi se XY-plocha na ktere jsou pospojovany body se stejnou hodnotou. Polozkami "Read Data", "Write Data" atd. prepinate jednotliva submenu. Geometry Viewer - ruzne druhy upravy sceny zmena barev a druhu materialu mapovani teles nastavovani svetel ruzne druhy zobrazeni manipulace a transformace objektu za pomoci moduly "create geom" vytvareni sceny a pridavani objektu pridavani popisu k jednotlivym objektum vystup jako bitmapovy obrazek

AVS/Express