Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Stažení programů

Odkud stahovat

Produkty dostupné zaměstnancům a studentům v rámci multilicenčních smluv můžete stahovat ze serveru https://download.cvut.cz.

Jak pracovat se soubory *.img a *.iso

Pokud si prostřednictvím serveru https://download.cvut.cz stáhnete Vámi vybrané instalační médium ve formátu *.iso nebo *.img a pokud si jej chcete nainstalovat do počítače, musíte jej nejdříve rozbalit.

Máte dvě možnosti jak obraz (soubor ve formátu *.iso nebo *.img) rozbalit. Buď obraz vypálit na CD/DVD nebo ho připojit přes speciální program (např. Daemon Tools) vytvářející v počítači virtuální mechaniku.

Vypálení obrazu na CD/DVD:

 1. Vložte do mechaniky CD/DVD
 2. Spusťte Nero StartSmart, vyberte Zálohování -> Vypálit obraz na disk
 3. Vyberte soubor s obrazem instalačního CD/DVD (soubor s připonou iso nebo img) a stiskněte Vypálit.
Poznámka: S programem Nero OEM nelze vypálit soubory s příponou *.img.

Připojení obrazu speciálním programem:

 1. Nainstalujte si program Daemon Tools
 2. V oznamovací oblasti klikněte pravým tlačítem myši na ikonu "Virtual Daemon Manager" daemon tools a z místní nabídky vyberte:
  Virtual CD/DVD-ROM -> Device 0: No media -> Mount image
 3. daemon tools

 4. Pro zobrazení souboru s nestandartní příponou (*.img) vyberete: Soubor typu: all files (*.*), poté vyberte stažený soubor z download.cvut.cz.
 5. daemon tools

 6. Nyní je obraz CD/DVD připojen přes virtuální mechaniku k počítači. Teď už jej stačí jen nainstalovat.
 7. Po nainstalování musíte soubor zase odpojit (jinak nepůjde smazat nebo přesunout). Klepnete levým tlačítkem myši na ikonu "Virtual Daemon Manager" a z nabídky vyberete "Unmount all drives".
Poznámka: Pokud Vám podle tohoto návodu nepodaří program vypálit (připojit) a následně nainstalovat, kontaktujte svého správce.
Multilicence