Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Návod pro Windows XP s kartou Intel

V návodě popíšeme jak nastavit ovladače pro wifi karty Intel, jejichž nejnovější verzi si můžete stáhnout z www.intel.com.

Základní nastavení

Základní podporované nastavení, které doporučujeme i pro klienty MS Windows, je následující: Standart WPA2-Enterprise se šifrováním AES-CCMP a autentizační protokol PEAP(MS-CHAP-V2) Nezapomeňte vyplnit RoamingIdentity! Tato položka se shoduje s UserName a odkazuje Vás na server, který Vás ověří.

[Obrázek]

Obrázek 1: Nastavení WPA2+AES+PEAP

Variantou pro méně výkonný nebo starší hadware je nastavení: Standart WPA-Enterprise s šifrováním TKIP a autentizační protokol PEAP(MS-CHAP-V2)

[Obrázek]

Obrázek 2: Nastavení WPA+TKIP+PEAP

Pro ověření pravosti serverového certifikátu je potřeba vybrat správnou Certifikační Autoritu – GTE CyberTrust Global Root.

[Obrázek]

Obrázek 3: Nastavení certifikátu

Jestli dále nechcete používat ovladače od Intelu a chcete se třeba vrátit k původním ovladačům od Microsoftu, klikněte vpravo dole na ikonku Intelu. Výběrem Use Windows nebo Use Intel přenecháte řízení wifi karty buď na ovladačích Microsoftu nebo Intelu.

[Obrázek]

Obrázek 4: Popup okénko od Intelu

Pro příjemnější práci s laděním ovladačů se můžete k vybrané síti připojovat manuálně (Advanced... - AutoConnect – OnDemand).

[Obrázek]

Obrázek 5: Advanced Settings

Klávesovou zkratkou Ctrl+S se dostaneme k poměrně zajímavým údajům a to k MAC adrese Apčka, ke kterému jsme připojeni a k číselné hodnotě síly signálu, která má určitě větší vypovídací hodnotu než zelené čtverečky:)

[Obrázek]

Obrázek 6: Advanced Statistics

Ty to informace jsou relevantní pro ovladače Intel PROSet/Wireless ver. 10.1.0.6

[Obrázek]

Obrázek 7: About

Variantní nastavení

Variantní nastavení s protokolem TTLS a firemním protokolem firmy Cisco LEAP, které nám dovoluje naše kombinace FreeRadius a WLC kontroler.

[Obrázek]

Obrázek 8: Nastavení WPA/WPA2+TKIP/AES+LEAP

[Obrázek]

Obrázek 9: Nastavení WPA/WPA2+TKIP/AES+TTLS

Bezdrátové sítě