Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Instalace programu Matlab pro Windows 7

Příklad instalace programu Matlab R2010b pod operačním systémem Microsoft Windows 7.

Pro samotnou instalaci potřebujete obrazy jednotlivých instalačních DVD, licenci a příslušný FIK kód pro danou verzi a operační systém (Windows nebo Linux). Vše získáte z našeho serveru download.cvut.cz, kam máte jako zaměstnanci nebo studenti přístup s vaším heslem (z usermap.cvut.cz). Jednotlivé obrazy si můžete buďto vypálit na vlastní media nebo je pouze připojit jako virtuální DVD pomocí některého z volně šířených programů (např. freeware - www.daemon-tools.cc ). Dále potřebujete FIK kód (File Installation Key), který získáte také z našich stránek nebo je přímo součástí komentářů licenčního souboru license.dat. Samotný licenční soubor by vám měl fungovat bez jakýchkoliv úprav.

Instalace programu Matlab je velmi jednoduchá a intuitivní. Po spuštění instalace musíte vybrat instalaci bez Internetu, pak jste vyzváni k zadání FIK kódu a cesty k licenčnímu souboru. Následuje výběr jednotlivých nástrojů Matlabu (Toolbox) k instalaci a posléze je spuštěna i samotná instalace, která se sama nejspíš úspěšně ukončí. V případě potřeby, můžete použít náš návod "Krok za krokem" (nebo obrázek za obrázkem:).

[Obrázek]

Obrázek 1: Nastavení instalace bez Internetu

[Obrázek]

Obrázek 2: Souhlas s licencí

[Obrázek]

Obrázek 3: Zadání FIK kódu

[Obrázek]

Obrázek 4: Typ instalace

[Obrázek]

Obrázek 5: Výběr složky

[Obrázek]

Obrázek 6: Výběr nastrojů bez licenčního správce

[Obrázek]

Obrázek 7: Vyhledání licenčního souboru

[Obrázek]

Obrázek 8: ... ještě ikonku na plochu

[Obrázek]

Obrázek 9: Potvrzení celého výběru

[Obrázek]

Obrázek 10: ... zbývá ještě 97%

[Obrázek]

Obrázek 11: Dodatečné kroky

Pro některé nástroje budete muset nainstalovat překladač jazyka C, který je nyní distribuován samostatně (např. přímo ze stránek Matlabu www.mathworks.com/support).

[Obrázek]

Obrázek 12: Úspěšné dokočení instalace

MATLAB