Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Microsoft DreamSpark

Software zdarma

Na DreamSparku došlo k nasazeni nové verze. Již není možné se přihlásit pomocí LiveID účtu. Uživatelé se musí zaregistrovat a ověřit znovu.

DreamSpark Premium = dřívější MSDN AA

dreamspark

Update - Zatím poslední významné rozšíření nastalo 6.4.2011 a to podpisem dodatku k memorandu o porozumnění mezi společností Microsoft a Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy. Tento dodatek otevírá cestu k Dreamspark všem vyučujícím a zaměstnancům škol a školských zařízení bez ohledu na stupeň (základní, střední, vyšší, vysoké, …) a to k účelům přímo souvisejícím s výukou samotnou. viz: http://blogs.msdn.com/b/vyvojari/archive/2011/05/17/microsoft-dreamspark-pro-vsechny-studenty-a-ucitele-v-cr.aspx

Program Microsoft DreamSpark je místo, kde si kreativní a aktivní student, tedy budoucí designér, vývojář, administrátor a nebo jen student se zájmem o IT, může stáhnout vše potřebné pro svou kreativní činnost.

V rámci programu DreamSpark studenti získají plné verze nástrojů nejen pro vývoj svých vlastních webových i desktopových aplikací, ale i pro návrh 3D her na platformě XBOX či pro zpracování grafických návrhů, práci s fotografiemi a nechybí zde ani možnost střihu videa.

Mezi vybrané produkty patří:

DreamSpark ale není jen místo ze kterého si můžete stáhnout software. Studenti zde najdou i mnoho dalších informací. Například informace o studentských slevách, odkazy na výukové materiály, ale i zajímavé soutěže (např. Imagine Cup), do kterých se mohou v rámci svého studia zapojit.

Vytvoření účtu

 1. Přihlášení k programu Microsoft DreamSpark probíhá přes Microsoft účet. Pokud jej nemáte, musíte si ho založit http://www.dreamspark.com.
 2. uvod

  msaccount

  Ověření studenta

  Nyní musíte provést ověření vašeho účtu:
  1. Na ověřovací stránce zvolte možnost "I have a school account"
  2. Vyberte region “Czech Republic“ a ze seznamu vyberte "České vysoké učení technické v Praze" (s diakritikou !!!) a stiskněte "Continue"
  3. Nyní budete přesměrováni na univerzitní přihlašovací bránu, kde se ověříte přihlašovacím jménem a heslem z USERMAPu. Při tomto ověřování se Microsoftu neodesílají žádné důvěrné informace, pouze se potvrzuje, že jste studentem ČVUT.
  4. Teď budete přesměrováni zpět na stránky DreamSpark a vaše ověření tak bude kompletní.
  5. overeni

  6. Aby ověření zůstalo platné, musíte kliknout na odkaz, který vám přišel v ověřovacím emailu na adresu, kterou jste zadali při registraci. Jinak bude váš účet po pěti dnech zrušen.

  Další informace

  Microsoft DreamSpark: http://www.dreamspark.cz
  FAQ DreamSpark: http://msdn.microsoft.com/cs-cz/ee460830.aspx
  Česká akademická federace identit eduID.cz: https://www.eduid.cz/wiki/eduid/index
  SSU ČVUT v Praze: https://usermap.cvut.cz

  Kontakt

  Stanislav Kalina, tel. 22435 8444, email: kalina@vc.cvut.cz

  !!!!!!!!!! Odpověď pro studenty, kteří nevidí všechy produkty !!!!!!!!!!

  Každý student má přístup do programu DreamSpark a může používat pouze vybrané produkty. Pokud ale chcete i jiné produkty, např. z DreamSpark Premium, nestačí být studentem FEL, FIT, FS atd., ale musíte mít zapsaný vybraný předmět na katedře, která má tuto rozšířenou výhodu zaplacenou. Výhoda je jen pro katedru ne fakultu, vše je popsané ve všeobecných podmínkách na stránkách www.dreamspark.com. Je tam i seznam asi 12ti kateder, které mají Premium verzi uzavřenou (viz. obrázek).

  d_premium

  Tak pokud v tom seznamu najdete i katedru, na které máte zapsaný nějaký předmět, kterým splňujete podmínky DreamSparku, pak se o výhodu přihlašte na této katedře (konkrétní kontaktní osobu neznám).

Microsoft