Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Úvod - výukové materiály

V rámci projektu VYTOS byla pořízena práva pro některé výukové texty a videoprogramy z Vydavatelství ČVUT, které byly v rámci projektu dále upravovány a digitalizovány, a prostřednictvím těchto stránek zpřístupněny.

Pro uživatele ČVUT byla pořízena práva pro některé výukové video-pořady, převážně pro potřebu výuky na Fakultě strojní, nově též pro Fakultu stavební a Fakultu biomedicínského inženýrství. Seznam dostupných videoprogramů je uveden ve složkách "Výuková videa pro FS, FSV, FBMI".
Vlastní video je dostupné formou streamovaného tzv. "On Demand" videa, takže je lze přehrávat přímo z internetového prohlížeče. Pro přímé přehrávání zde uveřejněného streamovaného videa je ale nutné mít nainstalován ve svém počítači Windows Media Player (součást OS Windows), nebo univerzálnější RealPlayer, více v sekci "jak přehrát stream".
Uživatelé si též mohou video uložit do svého počítače ve formátu DivX a až poté si jej u sebe lokálně přehrát. Vzhledem k nižší analogové kvalitě výchozích materiálů je zvolené rozlišení videa převážně jen 360x288 bodů.

Byla získána práva pro webové publikování knižního titulu "Matematika – přijímací zkoušky na ČVUT", který je vystaven ve formátu pdf. Protože k některým kapitolám této matematické učebnice jsou k dispozici i interaktivní programy pro PC, byl úspěšně vyzkoušen převod části "Analytická geometrie" do čistě webového prostředí za použití technologie Java, k dispozici je ve složce Matematika webově - analytická geometrie.

Multimediální výukové materiály