Informace IDS Hledání Přihlášení Mapa stránek

Vydávání serverových certifikátů

serverový certifikát TCS

Logo COMODO

jedná se o certifikát veřejně uznávané CA (Certifikační autority). VIC ČVUT jako registrační autorita zprostředkovává tyto certifikáty přes sdružení CESNET. Samotný certifikát je podepsaný CA projektu TERENA Certificate Services (TCS) a dále pak CA ze společnosti COMODO. TCS certifikáty jsou vydávány pouze důvěryhodným serverům univerzity v doméně cvut.cz. Nemohou být použity pro zabezpečení plateb nebo jiných finančních operací.

Žádosti o certifikát mohou generovat pouze osoby za jednotlivé fakulty tím pověřené. Jejich seznam naleznete zde.

Formulář pro žádost o certifikát naleznete na stránkách projektu, jeho vyplnění je snadné a intuitivní. O vyřízení žádosti budete vyrozuměni mailem.

serverový certifikát Cybertrust

Logo Cybertrust

jedná se o certifikát veřejně uznávané CA (Certifikační autority). VIC ČVUT zprostředkovává přes sdružení CESNET vydávání těchto serverových certifikátů podepsaných Cybertrust Educational CA, která je podepsána GTE Cybertrust Global Root CA. Formálně je tento certifikát poskytován pod označením SureServerEDU společnosti GlobalSign. VIC ČVUT vystupuje v tomto případě pouze v roli registrační autority. Tyto certifikáty jsou vydávány pouze důvěryhodným serverům univerzity v doméně cvut.cz.

Podrobný postup vytvoření žádosti o certifikát, registrace, vydání certifikátu i jeho revokace je popsán v návodu Certifikáty SureServer EDU.

Po podepsání smlouvy se společností COMODO v roce 2009 nebudou již další žádosti o certifikáty Cybertrust zpracovány.

serverový certifikát CESNET CA

Logo CESNET CA

dalším certifikátem, který můžete na VIC ČVUT získat je certifikát podepsaný CESNET CA. Tento certifikát je vhodný spíše pro interní komunikaci mezi jednotlivými servery, ať už na dané univerzitě nebo i mezi jednotlivými univerzitami v ČR. Určitě není vhodný pro zabezpečení komunikace mezi serverem a větším množstvím uživatelů (např.: u protokolu https). Pro tento případ určitě použijte certifikát Cybertrust. Certifikáty CESNET CA jsou vydávány pouze lidem nějakým způsobem spolupracujícím se sdružením Cesnet.

Podrobný postup vytvoření žádosti o certifikát, registrace, vydání certifikátu i jeho revokace je popsán v návodu Certifikáty CESNET CA.

Certifikáty